Gjini për vdekjen e kuzhinierit: Gjakova humbi një djalë të jashtëzakonshëm

11:30 | 22 Prill 2021

Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini ka shprehur ngushëllime për humbjen e kuzhinierit Gjakovarë, Përparim Babalija nga Covid-19.

Përmes një postimi në faceook, Gjini ka shkruar se Gjakova humbi një djalë të jashtëzakonshëm, raporton arbresh.info

Postimi i plotë:

Një tjetër qytetar na la sot si pasojë e humbjes së betejës me virusin COVID-19.

Përparim Babalija i cili me një profesionalizëm të jashtëzakonshëm ka prezantuar gatimet tradicionale të sofrës gjakovare dhe jo vetëm, sot ndërroi jetë.

Gjakova humbi një djalë të jashtëzakonshëm, një shef kuzhine recetat e të cilit janë gatuar me shumë dashuri edhe në familjet tona.

Shpreh ngushëllimet e mia më të sinqerta për të gjitha familjet të cilat kanë humbur më të dashurit e tyre nga COVID-19!/arbresh.info/

May be a black-and-white image of 1 person, wrist watch dhe E brendshme

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara