Google ADS

Gjenden armë, granatë dore, antiplumba e radio lidhje në Zubin Potok, arrestohet një person

17:04 | 13 Qershor 2024
E.H

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka dhënë detaje lidhur me operacionin që Policia e Kosovës ka zhvilluar sot në fshatin Uglarë të Zubin Potokut.

Sveçla tha se janë gjetur armë dhe mjete eksplozive si granatë dore, armë e gjatë, municion, radiolidhje, antiplumba e pajisje teknologjike, si dhe është arrestuar në person, përcjell Arbresh.info.

“Vijon suksesshëm angazhimi ynë në ç’rrënjosjen e krimit dhe largimin e mbetjeve kriminale të Serbisë në vendin tonë. Armë dhe mjete eksplozive si granatë dore, armë e gjatë, municion, radiolidhje, antiplumba e pajisje teknologjike janë zbuluar sot nga Policia e Kosovës gjatë bastisjes në një lokacion në fshatin Uglarë të Zubin Potokut. Personit të cilit i janë gjetur këto armë e pajisje është arrestuar dhe lënda është proceduar në Prokurori. Asnjë kompromis ndaj krimit, individëve apo grupacioneve që cënojnë sigurinë e vendit tonë dhe qytetarëve tanë. Nuk do të ndalemi së punuari në mbrojtje të interesave tona shtetërore, siguri ndaj vendit e qytetarëve tanë, sundim të rendit dhe ligjit në çdo cep të Republikës sonë”, ka shkruar Sveçla në Facebook./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale