Gjenden armë e municion në Pejë

12:02 | 19 Janar 2018

Policia e Kosovës ka gjetur granata dore dhe armë të ndryshme në një shtëpi në Pejë, transmeton arbresh.info.

Sipas raportit të Policisë gjatë kontrollit në një shtëpi në rrugën “Jeton Dedushaj”, në shtëpinë e të dyshuarit janë gjetur dy granata dore, 1 AK/47, 2 fishekë, 1 thikë, 2 gëzhoja, 68 krehër për municion dhe pajisje për pastrimin e armës.

I dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit i pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt.

Njoftimi i plotë i policisë:

“Rr. “Jeton Dedushaj”, Pejë 18.01.2018-07:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar, pasi që gjatë kontrollit në shtëpinë e tij janë gjetur dhe konfiskuar 2 granata dore, 1 AK/47, 2 fishekë, 1 thikë, 2 gëzhoja, 68 krehër për municion dhe pajisje për pastrimin e armës. Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt”./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale