Gent Cakaj mohon se do të jetë pjesë e garës për kryetar të PDK-së

22:18 | 22 Qershor 2021

Emri i Gent Cakajt është përfolur shpeshherë si potencial për të udhëhequr Partinë Demokratike të Kosovës.

Ish-ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Shqipërisë e ka mohuar një gjë të tillë.

Ai, nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook” është shprehur se nuk synon të bëhet pjesë e asnjë partie politike në Kosovë./arbresh.info/

Postimi i plotë:

“Një sqarim i vogël:
E para, ashtu siç e kam sqaruar disa herë tashmë,
unë nuk jam dhe nuk synoj të bëhem pjesë e asnjë partie politike në Kosovë. E dyta, unë jam tërhequr përkohësisht nga jeta publike deri në një vendim tjetër, për të cilin, me siguri, do t’iu njoftoj personalisht!
Ju uroj çdo të mirë në ndërkohë e mirëmbeteshi ?,
Genti”

Shpërndaje në rrjete sociale