Ferizaj organizon fushatë sensibilizuese pas aksidentit në komunikacion ku vdiqën pesë persona

09:17 | 22 Qershor 2021

Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, në bashkëpunim me OJQ ‘’Kuvendi i të rinjëve të Ferizajt’’ ,sot nga ora 15:00 , do të realizon një fushatë sensibilizuese dhe solidarizuese , për viktimat e aksidentit të datës 06.06.2021 që ndodhi në Koshare të Ferizajt , e që humbën jetën 5 persona.

Qëllimi i kësaj fushate është sensibilizimi i drejtuesve të të gjitha kategorive të automjeteve, pjesëmarrë në komunikacion,  në parandalim të aksidenteve të shumta që e pëcollën vendin tonë.

Akitiviteti do të mbahet në rrugën ‘’Brahim Ademi ‘’ në Ferizaj , afër palestrës së sporteve ‘’Bill Clinton’’ , rruga  Ferizaj– Shtime .

Tridhjetë e shtatë aktivistë ( 37) dhe disa policë do të mbajnë porosi/thirrje ( pankarta) për  të respektuar shenjat dhe rregullat e komunikacionit./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara