Familjarët e viktimave të Luftës në Bosnje në pritje të vendimit përfundimtar ndaj Ratko Mlladiq

15:03 | 8 Qershor 2021

Tribunali Ndërkombëtar për Krime të Luftës në ish-Jugosllavi do të vendosë sot mbi apelin e ish-komandantit serb në Bosnjë, Ratko Mlladiq lidhur me dënimin e tij për gjenocid dhe krime kundër njerëzimit.

Ndërkaq në pritje të këtij vendimi janë duke qëndruar familjarë të viktimave të luftës në Bosnje.

Munira Subasic (në mes) e cila humbi 22 të afërm dhe djalin e saj 17 vjeç gjatë gjenocidit.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara