Google ADS

Dueal Titanësh në Paris

11:56 | 11 Qershor 2021

Sot do të luhet gjysmëfinalja e “Roland Garros”, midis Novak dhe Nadal.

Ndeshja gjysmëfinale e Roland Garros do të luhet në “Philippe Chatrier”, në orën 17:30

Dueli i parë gjysmëfinal midis Stefanos Tsitsipas dhe Alexander Zverev fillon në orën 14:50.

Kur të mbarojnë, Rafa dhe Novak do të paraqiten në fushë.

 

Sipas traditës, sukseseve, kushteve dhe gjithçkaje tjetër, favoriti në fushën e RG është sigurisht Rafael Nadal, një njeri që ka fituar Roland Garros 13 herë.

Ai ka dominuar në Paris për një dekadë e gjysmë, megjithatë, një nga dy humbjet në këtë fushë iu shkaktua nga Novak në 2015./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale