Dëmtimi i rrugës në Marec, që lidh Gollakun me Prishtinën, Gjilanin e Kamenicën

14:48 | 13 Janar 2021

Shirat e mëdha që ranë ditëve të fundit në vendin tonë, shkaktuan vërshime në disa fshatra dhe qytete të Kosovës.

Vërshimeve nuk u shpëtojë as rruga e Marecit, e cila lidh Gollakun me Prishtinën, Gjilanin dhe Kamenicën, shkruan arbresh.info.

Dëmtimi i kësaj rruge u ka pamundësuar banorëve të kësaj ane lëvizjen./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara