Dëmet nga vërshimet në Skenderaj, Nura: Së bashku do ta kalojmë këtë sfidë

15:03 | 25 Janar 2023

Kryetari i Skenderajt, Fadil Nura ka treguar edhe njëherë se është pranë familjeve që u dëmtuan ekonomikisht nga vërshimet.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka shkruar se së bashku do ta kalojmë këtë sfidë të vështirë.

“Pranë familjeve të shkatërruara ekonomikisht si pasojë e vërshimeve, në Klinë të Mesme dhe Aqarevë, të cilave u shkaktuan dëme të mëdha, por që bashkërisht do të kalojmë këtë sfidë të vështirë”, ka shkruar Nura.

Kujtojmë se javën që lamë pas për shkak të motit të lig, qyteti i Skenderajt ishte njëri nga qytetet që u dëmtua më së shumti nga vërshimet, dhe dëmet prekin shifrën 10 milionë euro. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme