Burim Ahmetaj njofton se materialet zgjedhore janë shpërndarë në të gjitha komunat e Kosovës

15:20 | 16 Tetor 2021

Kryeshefi i Sekretariatit Qendror të Zgjedhjeve, Burim Ahmetaj ka bërë të ditur se të gjitha materialet zgjedhorë janë shpërndarë në të gjitha komunat e Kosovës.

“Të gjitha materialet janë shpërndarë në të gjitha komunat e territorit të Republikës së Kosovës dhe tani jemi duke i bërë kontrollet e fundit, në mënyrë që në rast se ndonjë material mungon, të mund t’i përkrahim të gjitha komunat”, tha Ahmeti

Kujtojmë që lista përfundimtare e votuesve për Zgjedhjet Lokale 2021, e cila do të shpërndahet ne vendvotime, në ditën e zgjedhjeve më 17 tetor, ka 1 milion e 885 mijë e 448 emra të votuesve, ose 90 mijë e 586 votues më shumë në krahasim me zgjedhjet a parakohshme për Kuvendin e Kosovës./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara