Bora vështirëson kalimin e automjeteve në Rrugën e Kombit

10:49 | 13 Shkurt 2021

Autostrada Kosovë-Shqipëri e njohur ndryshe si Rruga e Kombit sot është mbuluar nga bora.

Reshjet e borës, kanë vështirësuar kalimin e automjeteve në këtë autostradë, e cila ende nuk është pastruar.

Arbresh.info ka siguruar fotografi të kësaj rruge, ku shihet e mbuluar nga bora, gjë që vështirëson edhe vozitjen e automjeteve.

Ndryshe, sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -9°C në -1°C, në zonat e ulëta nga -1C në 06°C dhe në zonat bregdetare nga 02°C në 08°C./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale