Bllokohet rruga “Agim Ramadani” dhe sheshi “Skënderbe”

08:06 | 27 Shtator 2021

Është bllokuar një nga rrugët më të frekuentuara të Prishtinës, dhe sheshi “Skënderbe”.

Policia e Kosovës është duke mbajtur rendin në këto pjesë pak para mbërritjes së kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama.

Tashmë janë duke u bërë edhe përgatitjet e fundit para Kryeministrisë për ceremoninë shtetërore.

Rama do të pritet, nga kryeministri Albin Kurti, pak para orës nëntë.

Pas takimit, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, mbajnë konferencë për media në ora 10:20.

Konferenca e përbashkët e dy kryeministrave, që fillon në ora 10:20, do të mbahet në oborrin e Qeverisë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara