Bllokohen kosovarët në aeroportin e Antalias me orë të tëra

17:39 | 4 Gusht 2017

Qindra kosovarë janë bllokuar në Aeroportin e Antalias që nga orët e mëngjesit, shkruan portali arbresh.info.

Një lexues i portalit ka dërguar në adresën e redaksisë fotografi dhe video ku tregon se si janë maltretuar me orë të tëra.

Personi në fjalë që dëshiron të mbetet anonim ka thënë se kompania me të cilën ishte paraparë të udhëtonte kishte ndryshuar tri herë orarin e nisjes pa iu dhënë asnjë shpjegim.

Ai ka thënë se kishte shkuar në aeroportin në orën 05:00 të mëngjesit dhe ishin nisur vetëm në orën 15:00.

Ndërkaq, një pasagjer tjetër tha se janë duke pritur qe 10 orë dhe se mes tyre ka pleq, fëmijë dhe gra shtatzëna./Arbresh.info

20641918_1522632801131662_475920282_o 20629875_1522631681131774_1683954790_o

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara