Berisha ankohet në Kushtetuese, kërkon rikthimin e mandatit të deputetit

13:41 | 13 Prill 2021

Kryetari i Partisë Liberale Egjiptiane, Veton Berisha ka dorëzuar ankesë në Gjykatën Kushtetuese lidhur me votat nga ana e “Romani Iniciativ” në vendbanime me shumicë të komunitetit serb në zgjedhjet e parakohshme të 14 shkurtit.

Pas dorëzimit Berisha ka thënë se pret që Gjykata Kushtetuese të vendos drejtësi, raporton arbresh.info

” Po e vazhdoj ketë betejë tonën. Ne po e kontestojmë vendimin e Gjykatës Supreme dhe PZAP-së. Duhet të kthehet mandati i deputetit ashtu siç na takon. Besoj që Gjykata Kushtetuese do të marr vendimin”.

Berisha një ankesë të njëjtë e ka dorëzuar edhe në zyrën e Avokatit të Popullit./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara