Bashkëpunimi ekonomik Kosovë-Hungari, sot takohet komisioni i përbashkët

12:09 | 3 Prill 2017

Sot fillon punimet dyditore sesioni i parë i Komisionit të përbashkët për bashkëpunim ekonomik Kosovë-Hungari.

Kryesues nga pala kosovare është zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Valon Murtezaj, kurse shtetin hungarez do ta përfaqësojë Levente Magyar, ministër shteti pranë Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Tregtisë.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara