Google ADS

Banorët e rrugës “Brigada153” në Hajvali të shqetësuar për baltosjen e rrugës nga kompanitë e ndërtimit

10:29 | 8 Prill 2021

Ka më shumë se tri ditë që banorët e lagjes Hajvali në Prishtinë po përballen me vështirësi gjatë kalimit të rrugës “Brigada 153”, si pasojë e baltës që po bartin kompanitë e ndërtimit gjatë kalimit në këtë rrugë.

Balta ka mbuluar asfaltin dhe nuk dallohet nëse kjo rrugë është e asfaltuar.

Janë të shumtë kamionët të cilët pothuajse gjatë gjithë ditës kalojnë në këtë rrugë, duke u bërë shqetësim për banorët e lagjes.

Përveç baltosjes, pesha e rëndë e kamionëve po rrezikon edhe dëmtimin e kësaj rruge./ arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale