Avokati i Sadri Ramabajës flet sot lidhur me procesin gjyqësor ndaj tij

07:49 | 11 Janar 2018

Zyra e Avokatit Ramiz Krasniqi do të mbaj një takim me gazetarë ku do t’i njoftoj mediet dhe opinionin lidhur me procesin gjyqësor ndaj prof. dr. Sadri Ramabajës.

Takimi mbahet te Zyra e Avokatit Ramiz Krasniqi prapa Muzeut të Kosovës, afër shkollës fillore “Elena Gjika”, duke filluar nga ora 12:00.

Sadri Ramabaja, dyshohet për vrasjen e përfaqësuesve të lartë të Republikës së Kosovës sipas prokurorisë speciale të Kosovës.

Në cilësinë e të pandehurit ai është ftuar nga Prokuroria Speciale si i dyshuar për veprën terroriste apo veprën penale kundër rendit kushtetues./Arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara