Google ADS

Arrestohet 35-vjeçari në Isniq të Deçanit, shtiu me armë zjarri

17:05 | 12 Qershor 2024
E.H

Një person është arrestuar në fshatin Isniq të Deçanit pasi që pas një përleshje me disa persona, ka shtënë me armë zjarri drejt shtëpisë së viktimës dhe vëllait të tij.

Në njoftim thuhet se është bastisur shtëpia e të dyshuarit ku është sekuestruar arma e tipit AK-47, përcjell Arbresh.info.

“Nga veprimet hetimore tё Sektorit Rajonal pёr Hetime DRP Pejё, janё siguruar informacione pёr identitetin e personit tё dyshuar, fillimisht ёshtё bёrё bastisja e shtёpisё sё tij, dhe nё bashkëpunim me qytetarёt ёshtё arritur tё sekuestrohet: Arma e tipit AK-47, rreth orёs 01:10, ёshtё arritur tё arrestohet personi i dyshuar: F.H. i lindur me 1989. Pas intervistimit nga Hetuesit, me vendim tё Prokurorit tё shtetit i dyshuari ёshtё ndaluar pёr 48- orё”, thuhet tutje në njoftim.

Shpërndaje në rrjete sociale