Arrestohen tre persona, shisnin polisa të sigurimit kundërligjshëm

10:48 | 7 Dhjetor 2017

Tre persona të dyshuar janë arrestuar në Prishtinë nga Policia e Kosovës, pasi që të njëjtit dyshohet se kanë shitur polisa të sigurimit të veturave për udhëtime jashtë shtetit të Kosovës, në mënyrë të kundërligjshme, shkruan arbresh.info.

Policia e Kosovës si prova materiale ka sekuestruar një llaptop, një shtëpizë kompjuteri dhe dokumente të ndryshme.

Me urdhër të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Ky është njoftimi i plotë i policisë:

“Rr. “Garibaldi”, Prishtinë 06.12.2017-15:10. Janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj K/Shqiptarë, pasi që të njëjtit dyshohet se kanë shitur polisa të sigurimit të veturave për udhëtime jashtë shtetit të Kosovës, në mënyrë të kundërligjshme. Si prova materiale janë sekuestruar një llaptop, një shtëpizë kompjuteri dhe dokumente të ndryshme. Me urdhër të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje”./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara