Arrestohen tre persona në Deçan për veprën penale “Organizimi i skemave piramidale apo bixhozit”

15:18 | 20 Korrik 2022

Policia e Kosovës, përkatësisht Stacioni Policor në Deçan, sё bashku me Njësitin për reagim tё shpejtё sot rreth orës 00:30, kanë shkuar nё njё kontroll në fshatin Carrabreg të Deçanit.

Gjatё kontrollit tё lokalit nё njё dhomё tё ndarё nga lokali janё gjetur dhe sekuestruar si provë materiale, letra bixhozi dhe disa qipa qё i përdornin gjatë lojës, thuhet në komunikatën për media.

Pas kontrollimit tё lokalit nga njësitet Policore janё arrestuar tre persona tё cilët dyshohet se ishin duke luajtur bixhoz.

Tё dyshuarit pas intervistimit me vendim të prokurorit të shtetit janё ndaluar për 48 orë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale