Ardiana Qorraj e PDK-së, kandidate për kryetare të Deçanit

15:27 | 25 Gusht 2021

Kreu i PDK-së, Memli Krasniqi ka prezantuar Ardiana Qorraj si kandidate për kryetare të Deçanit,transmeton arbresh.info.

Kjo është kandidatja e katërt grua nga radhët e PDK-së që garon për  kryetare komune, pas atyre në Gjakovë, Podujevë e Gjilan.

“Parimet e saj për qeverisjen komunale, do të jenë transparenca dhe llogaridhënia, promovimi dhe zhvillimi i turizmit, duke gërshetuar trashëgiminë arkitekturore, historike, arkeologjike dhe kulturore”, ka thënë Krasniqi, në faqen e tij zyrtare./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale