Ambasadori i SHBA-ve del nga takimi me kryetarët e komunave veriore, niset drejt Presidencës

10:24 | 29 Maj 2023

Pas takimit me dy kryetarët e komunave veriore, atij të Komunës së Zveçani, Ilir Pecit dhe Izmir Zeqirit të Komunës së Zubin Potokut, ambasadorit amerikan, Jeff Hovenier ka dal nga takimi.

Nuk dihet nëse ka përfunduar takimi, mirëpo ambasadori Hovenier u pa duke dal nga zyra e BE-se, për të vazhduar në drejtim të Presidencës, raporton Arbresh.info.

Ende nuk dihet nëse Hovenier do të takojë presidenten e vendit, Vjosa Osmani për të biseduar rreth situatës në Veri.

Dy kryetarët, Peci dhe Zeqiri ende janë brenda zyrës së BE-së ku edhe u mbaj takimi mes tyre dhe amasadorëve të shteteve të QUINT-it./Arbresh.info/

LEXO EDHE 

Nis takimi i kryetarëve me ambasadorin e SHBA-ve, të pranishëm kryetari i Zveçanit dhe i Zybin Potokut – Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme