Nis takimi i kryetarëve me ambasadorin e SHBA-ve, të pranishëm kryetari i Zveçanit dhe i Zybin Potokut

09:36 | 29 Maj 2023

Ka nisur takimi i kryetarëve të komunave veriore me ambasadorin e SHBA-ve, Jeff Hovenier.

Në takim deri tash sipas ekipit të Arbresh.info kanë arritur vetëm dy kryetarët e komunave veriore, ai i Komunës së Zveçani, Ilir Pecit dhe ai i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri .

Në takim ishin ftuar edhe kryetarët e dy komunave tjera, kryetari i Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq dhe ai i Leposaviqit, Lulzim Hetemi, mirëpo, sipas informatave të Arbresh.info, ata ende nuk kanë arritur në këtë takim.

Takimi po mbahet në zyrën e Bashkimit Evropian në Prishtinë dhe do të jenë edhe ambasadorët e vendeve të QUINT-it./Arbresh.info/

LEXO EDHE

Hovenier thërret në takim katër kryetarët e komunave në veri – Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme