Google ADS

Ambasada franceze: Kouchner vjen në Kosovë në një datë tjetër, vizita u anulua për shkak të problemeve logjistike

10:08 | 11 Qershor 2024
E.G

Ambasada e Francës ka njoftuar se vizita e përfaqësuesit të Lartë të Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së në Kosovë nga viti 1999 deri në vitin 2001, Bernand Kouchner do të realizohet në një datë të mëvonshme.

Sipas njoftimit, është anuluar për shkak të problemeve logjistike, teksa kanë falënderuar presidenten e vendit, Vjosa Osmani, kryeministrin, Albin Kurti dhe kryetarin e Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, të cilët pranuan që të takohen me Kouchner, shkruan Arbresh.info.

Ambasada franceze ka njoftuar se vizita e Kouchner do të realizohet në një datë të mëvonshme.

“Ju informojmë se vizita e ish-ministrit francez të Punëvë të Jashtme dhe Përfaqësuesi i Lartë i OKB-së, Bernand Kouchner në Kosovë, fatkeqësisht është dashur të anulohet për shkak të problemve logjistike të lidhura me udhëtimin e Kouchner. Ju njoftojmë se vizita e tij do të realizohet në një datë të mëvonshme”, thuhet në njoftimin e ambasadës./Arbresh.info/

LEXO EDHE:

Anulohet vizita e Kouchner në Kosovë