Google ADS

Abdixhiku: Ali Lajçi ishte një ndër figurat më emblematike të lëvizjes kombëtare për liri, pavarësi e demokraci

12:56 | 30 Prill 2024
E.G

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku me bashkëpunëtorë kanë bërë homazhe në nderim të jetës së veprimtarit të madh, Ali Lajçi.

Kryetari Abdixhiku në librin e zisë për veprimtarin Ali Lajçi ka shkruar se ai ishte një ndër figurat më emblematike të lëvizjes kombëtare për liri, pavarësi e demokraci, shkruan Arbresh.info.

“Ali Lajçi ishte një ndër figurat më emblematike të lëvizjes kombëtare për liri, pavarësi e demokraci. Kontributi i tij në orët më të rënda për vendin mbeten shtyllë e një Kosove të zhvilluar, progresive dhe demokratike. Si deputet i Kuvendit të Kosovës dhe si kryetar i komunës së Pejës ushtroi me mburrje dhe dinjitet funksionin e tij, në shërbim të qytetarëve. I tillë do të kujtohet përherë!”, ka shkruar ai.

“Pusho në paqe!”, përfundoi Abdixhiku./Arbresh.info/