Google ADS

74 aksidente brenda 24 orëve në Kosovë, policia shqipton mbi 2 mijë gjoba trafiku

09:11 | 6 Qershor 2024
E.H

Policia e Kosovës gjatë 24 orëve ka shqiptuar 2 mijë e 27 tiketa për shkelësit e trafikut.

Në raportin ditor, thuhet se gjatë periudhës së njëjtë kohore kanë ndodhur 74 aksidente trafiku, prej tyre 28 aksidente janë me të lënduar dhe 46 me dëme materiale.

14 persona janë arrestuar brenda ditës, 13 janë dërguar në mbajtje./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale