49 persona ndihmojnë familjen Haxhisefa

09:33 | 22 Qershor 2017

Për vetëm dy ditë thirrje, 49 persona kanë ndihmuar familjen Haxhisefa me 5530 funta për t’i dalë në ndihmë sado pak anëtarëve të kësaj familje, shkruan arbresh.info.

Ata pësuan sikurse dhjetëra familje të tjera nga zjarri tragjik në Grenfell Tower, në Londër, por për fat shëndosh i kanë shpëtuar zjarrit që mori jetë të njerëzve dhe la dhjetëra të lënduar.

Lajmi për donacion e ka bërë të ditur ambasadori i Kosovës në Britani të Madhe, Lirim Greiçevci, derisa e ka shpallur të mbyllur këtë aksion humanitar.

Të nderuar bashkatdhetarë,Ju falenderoj pafundësisht, secilin prej jush, që iu përgjigjët thirrjes për ndihmë familjes…

Posted by Lirim Greiçevci on Mittwoch, 21. Juni 2017

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara