Fillon mbledhja e përbashkët ndërmjet qeverive të Kosovës dhe Maqedonisë Veriore

11:51 | 16 Shtator 2021

Në Shkup, ka filluar mbledhja e përbashkët ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Maqedonisë Veriore.

Kjo është mbledhja e parë e përbashkët ndërmjet këtyre Qeverive, ku do të nënshkruhen disa marrëveshje dhe memorandume bashkëpunimi.

Pas mbledhjes kryeministrat Kurti e Zaev, pritet të mbajnë konferencë të përbashkët për medie./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara