Kurti mbledh ministrat në ora 15:00

13:11 | 5 Prill 2021

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të mbajë mbledhje me ministrat.

Arbresh.info, meson se ky takim do të filloj nnë ora 15:00.

Deri më tani nuk është bërë e ditur se çfarë do të diskutohet.

Ditëve të fundit, është përfolur se do të merren disa masa të reja Anti Covid, në kohën kur në Kosovë janë rritur dukshëm shifrat ditore të të infektuarve.

Nga ekzekutivi janë takuar gjatë vikendit me kryetarët e komunave dhe gastronomët derisa, është bërë e ditur se do të merret vendim që nga data 6 prill deri më datë 12 prill të mbyllen lokalet e gastronomisë dhe qendrat tregtare./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara