Deklaron në rrjetet sociale që shet vota, arrestohet nga policia

10:57 | 13 Shkurt 2021

Policia e Kosovës dje ka arrestuar një person në qytetin e Obiliqit.

Ai në një faqe online “Merr Jep” kishte postuar një shkrim me përmbajtjen “Shes vota”, raporton arbresh.info

Ky është njoftimi i plotë i PK-së:

Obiliq 12.02.2021-NN. Është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar pasi që i njëjti përmes rrjeteve sociale facebook në platformën (merr jep) ka postuar një shkrim me përmbajtjen  -shes vota. I njëjti është intervistuar dhe me vendim të prokurorit  është liruar në procedurë të rregullt.

Lajmet më të lexuara