Qeveria e Kosovës konfirmon mbledhjen e përbashkët më Qeverinë e Maqedonisë Veriore

15:05 | 15 Shtator 2021

Qeveritë e Kosovës dhe qeveria e Maqedonisë Veriore nesër në Shkup do të mbajnë seancë të përbashkët.

Kjo është bërë e ditur për Arbresh.info, nga zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu,

Në këtë takim  pritet të nënshkruhen një sërë marrëveshjesh dhe memorandumesh me të cilat do të thellohet dhe përforcohet bashkëpunimi mes dy vendeve.

Marrëveshjet janë nga fusha e infrastrukturës, diasporës, energjetikës, ekonomisë, turizmit, sigurisë, inovacioneve dhe zhvillimit teknologjik e fusha të tjera./arbresh.info/

Nesër mbahet mbledhja e përbashkët e qeverive të Maqedonisë Veriore dhe Kosovës

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara