27 raste aktive e 12 të vdekur në total nga COVID-19 në Kamenicë

17:04 | 26 Gusht 2020

Katër persona rezultojnë pozitiv me COVID-19 dhe një person shërohet plotësisht në Komunën e Kamenicës

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik njofton se brenda 24 orëve të fundit në Komunën e Kamenicës, katër (4) persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19, dhe një (1) është shëruar nga kjo sëmundje.

Personat të cilë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 janë tre (3) nga fshati Koretin dhe një (1) në Kamenicë.

Bilanci me COVID-19 në Kamenicë:
145 raste të identifikuara;
107 të shëruar plotësisht;
27 raste aktive;
12 të vdekur.

Lusim të gjithë qytetarët, që të vazhdojnë t’i respektojnë masat dhe rregullat e institucioneve përgjegjëse.

Mbaj distancën, përdor maskën dhe pastro duart

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara