Vendimi i Gjykatës Speciale pritet me dëshprim në zyrën e OVL-UÇK

10:54 | 18 Maj 2022

Në zyrat e OVL-UÇK-së po mbizotëron një situatë e qetë, ku po presin nga Gjykata Speciale vendimin e Gjykatës Speciale për ish krerët e UÇK-së.

Në fytyrat e tyre shihet një mërzitje pasi Hysni Gucatin dhe Nasim Haradinajn u denuan me 4 vjet e gjysmë burgim./arbresh.info/

LEXO EDHE:

Gucati e Haradinaj dënohen me nga katër vjet e gjysmë burgim dhe 100 euro gjobë