Vdes kryeinfermierja e Klinikës Infektive

10:43 | 23 Prill 2021

Ka vdekur Nerxhivande Konushevci, kryeinfermiere e Klinikës Infektive në QKUK.

Kjo është bërë e ditur me anë të një njoftimi nga Oda e Infermierëve të Kosovës, të cilët kanë bërë të ditur se Konushevci ka vdekur si pasojë e një sëmundjeje të rëndë.

Njoftimi i plotë:

Të dashur Infermierë, Mami dhe Profesionistëve tjerë shëndetësorë

Oda e Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve tjerë shëndetësorë është njoftuar me pikëllim të thellë se pas një sëmundje të rëndë ka ndërriuar jetë kryeinfermierja e repartit ‘E’ të Klinikës Infektive Nerxhivane Konushevci (1962).

Në emër të Odës së Infermierëve të Kosovës, familjes së të ndjerës dhe gjithë kolegëve, iu shprehim ngushëllimet më të thella me rastin e vdekjes së parakohshme të koleges Konushevci, e cila dha një kontribut të çmuar në shërbim të pacientëve.

Me pikëllim të thellë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara