Google ADS

Sulmohen gazetarët me gjësende të forta në Leposaviq

12:49 | 30 Maj 2023

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka njoftuar se gazetarët e medieve të ndryshme janë sulmuar para pak çastesh nga protestuesit serbë në Komunën e Leposaviqit.

Në një transmetim direkt të medieve, shihen disa gra duke tentuar t’i pengojnë gazetaret e RTV Dukagjinit, KOHËS dhe medieve të tjera të raportonin live nga kjo komunë.

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka kontaktuar menjëherë Policinë e Kosovës, që t’u sigurojë një perimetër të sigurt të raportimit kolegëve tanë.

AGK-ja, ju bën thirrje të gjithë kolegëve që të respektojnë udhëzimet e dhëna nga zyrtarët e Policisë së Kosovës që janë prezent atje, dhe të kenë kujdes të shtuar gjatë raportimit./Arbresh.info/

lexo edhe:

Gazetarët e ngujuar për tri orë arrijnë të largohen nga Zveçani me ndihmën e pronarit serb të kafiterisë

Disa vetura të mediave demolohen në Zveçan, reagon AGK-ja

Të ngjashme