Google ADS

Të famshmit e diagostifikuar me skizofreni

08:56 | 16 Maj 2017
Arbresh.info

Skizofrenia është një sëmundje mendore që përfshin sulme të panikut, halucinacione dhe ngatërrim të realitetit, transmeton arbresh.info.

Këta janë të famshmit të diagnostifikuar me këtë sëmundje:

  1. Lionel Aldridge – Futbollist.
  1. Syd Barrett– Këngëtar i grupit Pink Floyd.
  2. Charles “Buddy” Bolden – Gjezist.
  3. Eduard Einstein– I biri i Albert Einstein.
  4. Zelda Fitzgerald– Gruaja e F. S.
  5. Jack Kerouac – Poet.
  6. Veronica Lake– Aktore.
  7. Mary Todd Lincoln – Gru8aja e Abraham Lincoln.
  8. Rufus May – Psokolog klinik.

10.John Nash – Matematikan.

  1. Vincent van Gogh – Piktor.

 

/Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale