Macja e verbër që befasoi me sytë e bukur (FOTO)

14:09 | 15 Mars 2017

Pronari i kësaj maceje e kishte gjetur atë në mbeturina teksa kërkonte ushqim. Macja përpos urisë vuante edhe nga një gjendje e lëkurës.

Si pasojë e kësaj sëmundjeje maces, e cila quhet Cotton e që në shqip i bie “Pambuk”, i ishin mbyllur të dy sytë dhe nuk shihte, transmeton arbresh.info.

Pronari e morri në shtëpi, e ushqeu dhe u kujdes gjatë për sëmundjen e saj.

Kur ajo u shërua, pronari u befasua me bukurinë e syve të maces. Njëri sy i maces ishte i verdhë ndërsa tjetri i kaltër.

Macja tashmë jeton e lumtur me pronarin e saj, dhe vazhdon të mahnit njerëzit me bukurinë e saj./Arbresh.info

m1

m2

m3

m4

m5

m6

m7

m8

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara