Ky është shteti, toka e të cilit është e shtruar me pambuk

22:43 | 17 Maj 2017

Është një vend ne Turqi, emri i të cilit është Pamukkale.

Ashtu siç edhe ka emrin toka qe njerëzit shkelin është si pambuk, shumë e butë dhe e bardhë .

Prandaj dhe emrin e ka Pamukkale!

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara