Alienët ngjajnë me njerëzit, thonë shkencëtarët nga Oksfordi

23:01 | 1 Nëntor 2017

Kur është fjala për alienët është e vështirë të përcaktohet se si duken ata, por një grup shkencëtarësh nga Oksfordi kanë gjetur se jashtëtokësorët ngjajnë me ne.

Në një publikim të botuar në revistën ndërkombëtare të astrobiologjisë, shkencëtarët kanë theksuar se alienët mund të ngjajnë me njerëzit, duke përfshirë Teorinë e evolucionit të Darvinit, transmeton portali arbresh.info

“Duke parashikuar që alienët kanë pësuar tranzicione të mëdha, mund të themi se për shkak të evolucionit ata do të dukeshin si ne”, tha autori i studimit, Sam Levin.

Teoria mbështet argumentin që format e jetës së alienëve evulojnë për t’u bërë më të fortë dhe më të përshtatshëm me kalimin e kohës./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara