Mësohen datat se kur do të fillojë “Sunny Hill Festival 2022”

10:06 | 29 Prill 2022

“Sunny Hill” po rikthehet këtë vit pas dy vitesh pauzë.

Lajmi është bërë i ditur në një postim  në Instagram nga ky festival, ku njoftoi se ngjarja më e madhe kulturore do të mbahet më 4, 5, 6 dhe 7 gusht.

Kështu ditë më parë e kishte paralajmëruar edhe babai i Dua Lipës, Dukagjin Lipa.

Ai ka publikuar një intervistë të Duas, e cila kishte dhënë detaje edhe për koncertin.

Deri më tani nuk është bërë e ditur se cilët artistë do të përformojnë.

Ndërkaq kujtojmë që vitin e kaluar festivali nuk u mbajt për shkak të pandemisë të krijuar nga COVID-19.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara