Art Haxhiu fitoi vendin e dytë në Evropë për poezi

14:21 | 19 Korrik 2021

Nxënësi nga komuna e Vitisë̈, Art Haxhiu ka fituar vendin e dytë ne Evropë për poezi.

Arti vitin e kaluar fitoi vendin e parë në Kosovë për poezi dhe u bë poeti i parë gjatë viteve 2020/2021 dhe tani atë e kanë thirrur në një̈ garë Evropiane ku morën pjesë 40 shtete dhe fitoi vendin e dytë në Evropë̈ dhe u bë poet ndërkombëtare.

Ndryshe Arti i vijon mësimet në gjimnazin e “Kuvendit të Lezhës” në Viti.

Ai falënderon familjen për mbështetjen maksimale, shoqëria e cila nuk hezitoi për përkrahjen dhe të afërmit e tij./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara