Kërkohet një mësues që gjatë mësimit duhet të vishet si protagonist i filmi “Lufta e Yjeve”

21:40 | 14 Dhjetor 2019

Nëse shumë i shkathët, edhe pse keni kaluar vitet, zotëroni ne mendjen tuaj truket e Jedit, puna e ëndërrave mund të jetë në derën tuaj.

Fasnat e filmit “Star Wars” që duan të paguhen për pasionin e tyre, mund të gjejnë vetën lehtë, pasi një familje në Britani të Madhe kërkon një mësues të gjuhës angleze për djalin e tyre, transmeton portal arbresh.info

Djali në klasën e pestë, dhe një tifoz i madh i filmit, ka kërkuar që mësuesi për orët private të vishet si Obi-Uan Kenobi.

Prindërit e kanë bërë kërkesën online, duke treguar se kandidati ideal duhet të vishet si Obi gjatë secilës orë të mësimit.

Përpos mësimit, gjatë kohës së pauzës do të flitet vetëm për tema inspiruese dhe për filmin “Star Wars”.

Për të kryer këtë punë, prindërit e djalit paguajnë 80 dollarë në orë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara