E tmerrshme, krokodili sulmon kujdestarin e kafshëve

02:16 | 10 Gusht 2017

Ata janë shumë të famshëm për kapjen e gjahut nga uji dhe gëlltitjen e plotë të tij. Dhe një kokodil 5 metra tregoi se përse lloji i tij është aq i frikshëm pasi trembi për vdekje një kujdestar.

Otis, njeringrënësi 500 kg, u filmua në mënyrë spektakolare duke u kërcyer nga uji dhe iu hedh kujdestarit të kafshëve në varkë duke hapur nofullat e mëdha vetëm pak centimetra larg fytyrës së tij në një park të kafshëve të egra në Darwin por pa mundur që ta kafshonte.

Eksperti i krokodilave Matt Wright ka postuar videon në Facebook.
Në video Otis shihet duke ecur i qetë në ujë drejt varkës dhe papritmas është hedhur duke hapur gojën e tij që të kafshonte Wright.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara