Google ADS

Aeroplani huq pistën

20:11 | 30 Shtator 2017

Një aeroplan me 88 udhëtarë ka dalë nga pista në ishullin Silt në Detin Verior, por nuk ka të lënduar, njoftuan autoritetet gjermane.

Qendra rajonale për përgjigje të shpejta njoftoi se aeroplani i kompanisë ajrore “Air Berlin” nga Dyseldorfi sot është ndalur në bari, rreth 50 metra pas fundit të pistës.

Zjarrfikësit nga aeroplani kanë nxjerrë 82 udhëtarë dhe gjashtë anëtarë të ekuipazhit.

Zyrtarët thanë se po hetojnë shkaqet e incidentit.

Të gjitha fluturimet gjatë ditës drejt ishullit të popullarizuar turistik Silt janë anuluar.

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme