Vazhdon të bie çmimi i naftës

09:16 | 22 Shtator 2022

Ministria e Industrisë, Ndërmarrëssië dhe Tregtisë ka njoftuar për çmimin tavan në kuadër të derivateve për 24 orët e ardhshme.

Çmimi maksimal i lejuar i produktit Dizel është 1,57 euro.

Kurse çmimi maksimal i lejuar i produktit Benzinë është 1,35 euro.

Kurse në çmimin e produktit Gas nuk ka patur ndryshim vazhdon të jetë 0,75 cent.

Këto çmime janë të përcaktuara nga ora 10:00 sot deri nesër në të njëjtën kohë./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme