Mbyllet ndeshja Holandë – Çeki

20:00 | 27 Qershor 2021

 

Tashmë ka përfunduar ndeshja mes Holandës dhe Çekisë.

 

Në minutën e 45 është ndëshkuar më kartonë të verdhë holandezi Denzel Dumfries.

në pjesën e parë rezultati ka qenë 0-0.

Në fillim të pjesës së parë është ndëshkuar me karton të kuq lojtari  holandezë Matthijs de Ligt.

Arbitri pas një diskut8imi me VAR-in për një prekje më dorë  nda ana e de Ligt.

Goli i parë erdhi në minutën e 68-të i cili e qonte çekët në epërsi.

Autori i golit ishte Tomash Holes i cili u asistua nga Tomas Kalas.

Kurse në  minutën e 80-të çekët kanë gjetur përsëri rrjetën e kundërshtarëve, me golin e Patrik Schick.

Ndërsa në minutën e 84-të, është ndëshkuar me karton të verdhë Frenkie de Jong.

Ndeshja ka përfunduar me rezultat 0-2 në favor të Çekisë.

Me këtë rezultat çekët janë kualifikuar tutje në kampionatin Evropian “Euro 2020”./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara