Anglia lidere e Grupit, Kroacia kualifikohet me fitore bindëse nga vendi i dytë

23:01 | 22 Qershor 2021

Ka përfunduar ndeshja ndërmjet Kroacisë dhe Skocisë.

Ndeshja ndërmjet Kroacisë dhe Skocisë ka prodhuar spektakël nga te dyja skuadrat.

Kroacia fillimisht shënoi përmes Vlasic i cili shënoi në min 17-të.

Skocezët u përgjigjën përmes McGregor në min 42-të.

Por, në pjesën e dytë, kroatët treguan kualitetet e tyre me lojë e gola fantastikë.

Ishte Luka Modric ka shënuar gollin e avantazhit ndaj Skocisë në min 62-të dhe në fund ishte Ivan Perisic në min 77-të i cili trefishoi rezultatin ndaj skocezëve.

Kroacia tani me golaverazh më të mirë, kualifikohet nga vendi i dytë.

Poashtu ka përfunduar ndeshja ndërmjet Anglisë dhe Çekisë.

Anglzët e filluan furishëm takimin ku Raheem Stërling pati rast të shënojë vetëm pas dy minutash, por anglezi qëlloi shtyllën, shkruan lajmi.net.

Sterling ishte në formë dhe paraqiti rrezik konstantë për portën çeke.

Ishte pikërisht, Raheem Stërling i cili shënoi gol në min 12-të pas një asistimi nga Jack Grealish.

Ky gol mjaftoi për “Tre Luanët” që të përfundonin si liderë në Grupin D.

Rezultati përfundimtar, Republika Çeke 0-1 Anglia

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara