Kusari-Lila: Është mëkat që mos të vlerësohet puna e Qeverisë

12:11 | 14 Qershor 2021

Shefja e GP të VV-së Mimoza Kusari-Lila ka kërkuar që të bëhet debat në bazë të planifikimeve dhe jo në bazë të agjendës politike, sa i përket gjendjes ekonomike në pandemi.

Tutje Kusari-Lila tha se është mëkat që mos të vlerësohet puna e Qeverisë në uljen e rasteve me Covid-19.

“Ajo çka mundon në këtë debat është se kërkesa kur është bërë ka munguar ideja në kontekstin kohor. Trajtimi i kërkesës për debat në Kryesi është bërë sipas procedurës. Krahasuar me atë kohë kur e keni bë kërkesën për debat është 0.3% numri i të infektuarve”, është shprehur Kusari-Lila./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara