Google ADS

ShSKUK: Ka rënë në 68 numri i të spitalizuarve me Covid-19

11:14 | 26 Shkurt 2022

Ka rënë numri i pacientëve të spitalizuar me COVID-19 në kuadër të Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës.

Bazuar në raportet e datës 26 shkurt 2022 të spitalizuar janë 68 pacientë.

Me oksigjeno-terapi 53 pacientë, kurse në Mjekim Intensiv janë të shtrirë 6 pacientë.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 30 pacientë

Mjekimi Intensiv në Klinikë Infektive, 6 pacientë

Klinika e Pediatrisë, 2 pacientë

Spitali i Prizrenit,5 pacientëSpitali i Pejës, 2 pacientë

Spitali i Gjilanit, 9 pacientë

Spitali i Gjakovës, 8 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 1 pacient./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale