Një i vdekur dhe 22 të infektuar nga Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

15:08 | 27 Tetor 2021

Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë  dhe 22 raste të reja me Covid-19.

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë:

27 Tetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 6.239 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.549.215 doza të vaksinës.

Deri më sot 712.793 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 2.095 testime, 22 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 raste i vdekjes

Sot janë shëruar 20 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.276.

Në total numri i rasteve aktive është 428./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara